Skip to content

אוכלים מזון מהיר? אולי דיאטת ניקוי רעלים תוכל לסייע לכם

רבים מאיתנו כבר יודעים שאורח החיים בעולם המערבי אינו מאפשר לגוף להתנקות מכל האלמנטים הרעילים והמזהמים שמסביב. זיהום אוויר, סטרס, עבודה מרובה ובעיקר אוכל מעובד ומזון מהיר – גורמים לגוף שלנו לא מעט נזקים בעיקר כאשר הגוף מלא כימיקלים רעילים.

סטודנטים שצריכים להתרכז בלימודים, להגיש עבודות ולבצע מטלות חייבים להיות נמרצים בריאים וערניים ברוב שעות היום. לצערנו, הנסיבות המלחיצות של לימודים אקדמיים לא תמיד מספקות את הזמן להכין ארוחות בריאות ומאלצות את הסטודנט הממוצע לצרוך מזון מהיר שאינו בריא. בשל כך חשוב לבדוק האם דיאטת ניקוי רעלים יכולה לסייע. כדי לדעת יותר מומלץ לקרוא מדריך מקיף בנושא ולהבין מה דיאטה כזאת דורשת.

אבל מה צריך לדעת על דיאטת ניקוי רעלים?

דיאטת ניקוי רעלים נעשית מידי כמה חודשים ומטרתה לטהר את הגוף מרעלים מזיקים שגורמים לעייפות, הצטברות חיידקים בגוף, הצטברות כימיקלים שפוגעים במערכת העיכול ובמערכת החיסונית ואפילו פוגעים בעור הפנים ובשיער. אוכל מעובד ומזון מהיר, מי שתייה לא צלולים ואוויר מזוהם – יגרמו לעייפות ומצב רוח ירוד – מה שהולך ומתדרדר במידה ולא מנקים את הגוף.

דיאטת ניקוי רעלים שמה דגש על תזונה בריאה, איזון פיזי ונפשי ושמירה על הגוף על ידי הימנעות מרעלים שנמצאים במזון, במים, באוויר ואפילו במוצרי פארם וקוסמטיקה. כל אלה יגרמו למחלות ובעיות בריאות משום שהגוף צובר רעלים ואינו מתנקה – מה שמוביל למחלות וכאבים כמו מיגרנות או בעיות קשב וריכוז ובהמשך אפילו למחלות לב אלצהיימר וסרטן.

מטרת ניקוי רעלים היא להפחית צריכת קלוריות שאינן בריאות תוך יצירת חילוף חומרים טוב יותר והזנה של הגוף בוויטמינים, מזון נוגד חמצון כמו ירקות פירות ועלים ירוקים, הזנה של הגוף במינרליים טהורים ובתוספי תזונה מתאימים. את הדיאטה יש להתחיל רק בפיקוח ובהמלצה של רופא או מומחים בתחום.

איך עושים ניקוי רעלים?

ביצוע ניקוי לגוף דורש יממה שלמה של שינו התזונה על ידי שתיית מיצים מלאים בירקות, פירות ועשבים נוחים לעיכול. את המיצים מכינים לפי התאמה אישית והם חייבים להיות מלאים ויטמינים ומינרלים. חשוב לדעת שדיאטת ניקוי רעלים כוללת הרבה מיצים שמטהרים את הגוף תוך התנזרות ממזון כבד, מלא שומן וסוכרים. המטרה: לשתות כמה יותר מיצים ירוקים וכוסות תה על פי התאמה כמו גם מים. צריכת 2-3 ליטרים של נוזלים תתחיל בניקיון הגוף.

תפריט דיאטת ניקוי רעלים הוא תפריט ענייני שמתאים ליממה אחת בלבד או מותאם אישית ויש להתחיל אותו רק לאחר התייעצות עם מטפלים מומחים. לדוגמא: הדיאטה כוללת שתיית מים בבוקר ומיצים מלפפונים חסה, ברוקולי וג'ינג'ר. בין היתר בדיאטה ישולב אבוקדו להשלמת שומנים חיוניים בגוף. לאחר מכן יש להמשיך בשתיית שייקים ומרקים עשויים ירקות ירוקים וכרובים. בשעות הערב ממשיכים בניקוי עם מיצי עשב וסלט ירוק מתובל בשמן זית. תפריט זה הינו לדוגמא, בזמן שניקוי רעלים מבצעים עם פיקוח בלבד.

אוכלים מזון מהיר? אולי דיאטת ניקוי רעלים תוכל לסייע לכם

יתרונות וחסרונות של דיאטת ניקוי רעלים

יש לא מעט יתרונות בדיאטה כזאת כמו מתן הפסקה לגוף מזיהומים, הפעלה מחודשת של מערכת העיכול, הרגשה רעננה לאחר דיאטה קצרה של 24 שעות בלבד ושינוי הרגלי צריכת מזון. עם זאת יש גם חסרונות כמו הקושי להפטר מהרגלים ישנים, התעלמות מהצורך בשינויים לטובה וקושי ב"גמילה" ממאכלים מתוקים מידי או ממזון מהיר, בעוד שלרבים יהיה קושי לבצע דיאטת ניקוי רעלים לבד ללא תמיכה מקצועית. לכן חשוב לפנות אל אנשי מקצוע ודיאטנים מומחים להתאמת דיאטה שתוכלו לעמוד בה ולדבוק בעקרונות שלה בהמשך החיים.

נגישות