Skip to content

קורס עיצוב אופנה ועד לפרקטיקה: המדריך המלא לסטייליסטים של המחר

אם עד לפני מספר שנים התפקיד של סטייליסטים היה מינורי למדי, כיום הם נמצאים בקדמת הבמה ואף מכתיבים טרנדים ומגמות. כיצד תוכלו להגשים את החלום ולהפוך לסטלייסטים מובילים? על כך – במדריך המיוחד הבא.

חוש סטייל מפותח: כך תוכלו להפוך את התשוקה למקצוע

בשנים האחרונות אנו עדים לכך כי סטייליסטים מצליחים להכתיב טרנדים ואת דעת הקהל, וזאת בשל היכולת שלהם לקחת חלק פעיל בתהליך העיצוב והסטיילינג של מובילי דעת קהל – אבל גם של הציבור הכללי. למעשה, אם בעבר המקצוע נתפס כנישה, כיום גברים ונשים נעזרים בשירות של סטייליסט לטובת עיצוב מחדש של ארון הבגדים לצד בחירה בהופעה מרשימה בעבור אירועים, כמו למשל יום החתונה. אם התשוקה לאופנה תמיד בערה בכם ואתם מחפשים מקצוע שמגלם בחובו לא רק אפשרות ליצור ולהשפיע אלא גם לקחת חלק פעיל בתעשיית האופנה, אין ספק כי מקצוע הסטייליסט הוא מקצוע שיכול ליצור בעבורכם קריירה ענפה המגלמת בחובה פוטנציאל תעסוקה בארץ ובעולם וכן משכורות שיכולות להגיע גם לאלפי שקלים, בהתאם למעמד שלכם בתעשייה. אולם, כישרון אינו מספיק ונדרש להעמיק את הידע בתעשיית האופנה דרך קורסים השתלמויות וכן עבודת שטח מאומצת. בכדי לסייע לכם להגשים את החלום, ריכזנו את כל הצעדים בדרך להגשמת החלום:

תרגול עיצוב ודיגום באמצעות בדים

שלב נוסף בתהליך ההכשרה שלכם כסטייליסטים מתבצע באמצעות תרגול אותו ניתן לבצע באמצעות חנות בדים. היכרות עם בדים וטקסטורות היא חלק מהותי מהעבודה של סטייליסט אשר עובד באופן צמוד עם מעצבי אופנה לטובת יצירת דגם מנצח ושיקי. מעצבי אופנה מובילים לוקחים בכובד ראש את דעתו של הסטייליסט לגבי בדים ועל כן דרך חנות הבדים המובילה בישראל קדנה הממוקמת ברחוב נחלת בנימין ניתן לקבל משלוח של בדים מובחרים עד לבית כמו גם שירות אישי של התאמת בדים לבגדים אותם אתם מתכננים ביחד עם מעצב האופנה או אפילו בעצמכם. המעבר של סטייליסטים לקדמת הבמה מתרחש לא מעט בזכות מעבר למעצבי אופנה מובילים, ועל כן מדובר בשלב חשוב והכרחי.

הכשרה מקצועית

לאור הביקוש הגבוה לעבודה כסטייליסטים נפתחו בארץ קורסים בתחום הסטיילינג המיועדים בעבור גברים ונשים כאחד. במסגרת הקורס תלמדו את רזי המקצוע: התאמת גוונים ושפה אישית בעבור כל לקוח, סידור ארון ובנייה של מלתחה מוצלחת, מיתוג עבודה מול קהל וכן היכרות מעמיקה עם עולם היופי והאופנה ועם דמויות המפתח. את הקורס ניתן ללמוד הן במוסדות נחשבים כמו שנקר והן דרך סטייליסטים בעלי ניסיון של שנים רבות המציעים קורס אחד על אחד או במתכונת קבוצתית מצומצמת. ככל שההכשרה שלכם תהיה מעמיקה יותר, כך תוכלו לקבל כלים וידע נרחב לטובת עיסוק בתחום.

קורס עיצוב אופנה ועד לפרקטיקה: המדריך המלא לסטייליסטים של המחר

הכשרה פרקטית

חלק מהותי מתהליך ההכשרה למקצוע חייב להתבצע במסגרת של עבודת שטח. למרות שמדובר בתפקיד התחלתי וסיזיפי למדי, עבודה לצד סטייליסט בתור עוזר יכול לתרום לא רק להעמקת הידע שלכם אלא גם ליצירת קשרים ענפים עם גורמי מפתח בתעשייה. לרוב מדובר במשכורות נמוכות שאינן הולמות את ההשקעה המרובה מצדכם אולם הסטייליסטים המובילים ביותר בישראל התחילו בדיוק מאותן משרות. על כן, אל תהססו ליצור קשר עם גורמי מקצוע מתוך מטרה להעמיק את הידע.

מיתוג אישי

על מנת להפוך לסטייליסטים מובילים עליכם לבצע תהליך מוקפד של מיתוג אישי. בדיוק כמו שהלקוחות שלכם רוצים לבצע רכישה של מותגי על, ככה אתם צריכים להסתכל על עצמכם ובהתאם לכך לשווק את הכישורים שלכם. תהליך של מיתוג אישי הוא מורכב ודורש לא מעט מיומנות, ועל כן עבודה צמודה עם איש מקצוע המתמחה בתחום הוא חלק בלתי נפרד מתהליך של בניית שם בתעשייה.

לסיכום, תהליך ההכשרה כסטילייסט הוא תהליך מורכב ולא זוהר כפי שנדמה לכם. למרות שמדובר במקצוע שיקי ונחשק ביותר, סטייליסטים שנמצאים בשורה הראשונה של עולם האופנה עבדו קשה מאוד בכדי להגיע למעמד – החל מהרשמה ללימודים מקצועיים ועד תהליך עיצוב מורכב ומייגע המתבצע באמצעות בחירת בדים ועבודה שמתחילה מלמטה. בכך, תוכלו להגשים את החלום שלכם ולהפוך לאנשי מקצוע בעלי שם, רזומה ומוניטין משובח.

נגישות