Skip to content

חובתם המוסרית: איל, רפי ומשה ממשפחת אדרעי עומדים בראשות השליחות הערכית של עמותת האחינועם

אין ספק שעשייה למען האחרים היא הלב של החברה הישראלית, ובלעדיה, סביר מאד שהפערים בחברה שלנו היו עמוקים ומשמעותיים הרבה יותר. כמובן שעשייה זה חשוב ביותר כאשר זה נעשה על ידי אנשים בודדים, אבל האמת היא שבלי הנתינה בצורה מסודרת, גדולה ושיטתית, קשה להאמין שזה היה עובד. אז על מה מדובר כשאומרים נתינה בצורה מסודרת כדרך חיים ושגרה יומיומית של עשייה? ובכן, אין ספק שהפעילות של עמותות ללא מטרות רווח עונה לגמרי על ההגדרה הזו. אנו רוצים להכיר לכם כעת עמותה מיוחדת במינה, שמיום הקמתה פועלת על מנת לתת לבני נוער מהפריפריה סיכויי פתיחה שווים, והסיפור שלה בהחלט צריך להוות השראה לכולנו.

סיפור הקמתה של עמותת אחינועם

כדי להבין בדיוק את הייחוד של העמותה הזו, חייבים להכיר קודם את הרקע שלה ובפרט את האנשים שהקימו אותה והגדירו את החזון שלה -, רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי. שלושת האחים הללו גדלו במציאות לא פשוטה בכלל. הורים – אנשים קשי יום שעשו הכל כדי לשים לחם על השולחן, נאבקו כדי לתת להם את החינוך הטוב ביותר. הם גידלו אותם מגיל צעיר על ערכים של נתינה, הכלה ואיתנות, וכך יצאו השלושה מגיל צעיר לעזור בפרנסת המשפחה.

הערכים שספגו, רפי, משה ואיל אדרעי עזרו להם לדחוף את עצמם בכל שלב בחיים, במקום להידרדר לחיים של פשע, עוני, סמים ואלימות, כפי שקרה לרבים מחבריהם באותה התקופה. בשלב הזה הם הבינו שהם רוצים לתת מכל הלב למען אחרים והחליטו להקים את עמותת אחינועם, מתוך מטרה לעזור לילדים ובני נוער שנמצאים בדיוק באותה הנקודה שהיו הם בעצמם בעבר.

פעילויות העמותה

מה שיפה בפעילות העמותה זה שהיא מנוהלת מתוך הידע המקצועי והחזון העסקי של האחים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ושני אחיו מקפידים לקחת חלק של ממש ומתוך כך, אלו הן פעילויות העמותה השוטפות:

תוכנית הליווי המקיפה:

תוכנית מיוחד שמטרתה לאתר את בני ובנות הנוער שנפלו בין הכיסאות ולא מקבלים טיפול הולם מרשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הם זוכים לליווי מקצועי של מדריכים, עזרה בלימודים, היכרות עם תחומי עניין חדשים, טיפולים פסיכולוגיים, סיוע כלכלי למשפחות ועוד.

תוכנית המלגות של עמותת אחינועם:

מעבר לפרויקט הליווי האישי, מסייעת העמותה דרך הענקת מלגות בשווי של מאות אלפי שקלים מדי שנה. הכסף הולך לסיוע בלימודים, חניכה, רכישת מחשבים וציוד לימודי ועוד.

תוכנית הליווי וההכנה לצה״ל לבני העדה האתיופית:

מדובר כאן על פרויקט בהחלט מעניין ומיוחד של הכנה לצה״ל לבני ובנות העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. התוכנית כוללת הכנה לקראת כל הגיבושים והמיונים, כושר קרבי והכנה פיזית לכל המבדקים, הקנייה של ערכים חשובים כמו מנהיגות, חסינות מנטלית ואיתנות ועוד. שימו לב לנתון מעניין במיוחד – מעל 95 אחוזים מבוגרי התוכנית משתלבים בסופו של דבר בתפקידים מובילים וביחידות מובחרות ורבים מהם אף ממשיכים למסלולי קבע וקצונה.

פיתוח הפריפריה:

העמותה מתמקדת כל פעם בעיר או אזור אחר, מובילה תוכניות שונות, פותחת מוסדות קהילתיים ומשתפת פעולה עם בתי הספר, הרשות המקומית ורשויות הרווחה.

לסיכום

הפעילות של האחים לבית משפחת אדרעי דרך עמותת אחינועם היא בלי ספק משב רוח מרענן. נראה כי מיום הקמתה, העמותה מסייעת לאלפי בני נוער ומדי שנה, ואם תשאלו את המשפחות תשמעו על השינוי המשמעותי. הסיפור של העמותה הוא בהחלט מעורר השראה ומעודד עשייה ובהחלט חשוב להכיר אותו.

נגישות