Skip to content

מלגות ייחודיות לסטודנטים

אם אתם נמצאים לפני הגשמת התכניות שלכם לעתיד ואתם רוצים להתחיל ללמוד באחד מהמוסדות המובילים להשכלה גבוהה, כמו גם ללמוד על מנת לקבל תואר או תעודה מקצועית – חשוב שתדעו כי מוסדות לימוד, משרדי מממשלה, מועצות מקומיות, תכניות לעידוד השכלה גבוהה, קרנות פילנטרופיות, ושלל עמותות, הן כאלה שמציעות מגוון רחב של מלגות לסטודנטים שיכולות להקל מאד בנושא של תשלומים וקיום יום יומי במהלך השנים הסטודנטיאליות שלכם.

כיום, מרבית הנרשמים ללימודים מחפשים אחר מלגות ומקורות מימון ללימודי תעודה ותואר, וזאת משום ששכר הלימוד, מחירי שכירות דירה גבוהים, ויוקר המחיה באופן כללי – מקשים מאד על תהליך רישום ללימודים ועל סיום התואר. אם אתם נמצאים לפני לימודים ורוצים להקל על עצמכם במהלך הלימודים, כמו גם לאחריהם, מוטב שתכירו כמה מלגות ייחודיות שקיימות וניתן לנסות לקבל. אז אילו מלגות ייחודיות קיימות עבור סטודנטים?

מלגת הצטיינות

מלגות הצטיינות מוענקות לסטודנטים ממוסדות שונים להשכלה גבוהה, כאשר הזכאות למלגה ניתנת בזמן שהסטודנט נחשב סטודנט מצטיין עם ציונים של 90 ומעלה, כמו גם שהמלגה תינתן על ידי החלטה של ועדה שבודקת את פוטנציאל הסטודנט. מלגות אלה ניתנות לסטודנטים משנים א' – ד' והן אינן תלויות במצב הכלכלי של הסטודנט, אלא ביכולות שלו ובציונים שלו בלבד.

מלגות לסטודנטים

מלגות התנדבות

סטודנטים שנרשמים לשנה א' יוכלו לקבל מהמוסד האקדמי איליו נרשמו, כמו גם מעמותות שונות: מלגות התנדבות. עמותות כמו "על גלגלים", "חינוך לפסגות" ועוד, מאפשרות מלגה של 10,000 שקלים בשנה לסטודנטים שעוסקים בעבודות התנדבות שונות למען הקהילה.

מלגות עדתיות

כבר שנים שסטודנטים מעדות שונות מצליחים לקבל מלגה לפי עדה וזאת מארגונים מגוונים אשר פועלים למען עדות וקהילות. מלגות כאלה מתאימות לבעלי מוצא פולני, צפון אפריקאי, טורקי, ספרדי, אתיופי, סורי ומגוון רחב של עדות שקיימות בארץ, תוך שמי שרוצה לקבל מלגה חשוב שיפנה אל התאחדויות, ועדות, ארגונים ועמותות שונות הפועלות עבור יוצאי עדות, מכל מוצא אפשרי. כמו כן, טוב להכיר את מלגת אופק, של המרכז להשכלה יהודית. יש מספר קריטריונים לקבלת המלגה, כשהמרכז עצמו מציע מגוון רחב של תוכניות מקיפות בשלל תחומים.

מלגות לאימהות חד הוריות

גם אימהות חד הוריות שרוצות לנתב את חייהם לכיוון של קריירה מצליחה, יוכלו לקבל מלגה שמיועדת להגשמה אישית. באמצעות עמותות כמו "עמותת בעצמי" ואחרות, נשים בגילאי 25 עד 55 יכולות להגשים את עצמן על ידי לימודים והשכלה גבוהה, כמו גם לקבל כלים לאיתור משרה טובה ובניית קריירה.

מלגת מאבק באנטישמיות

מי שהרשתות החברתיות הן חלק בלתי נפרד מחייו, יוכל באמצעות התאחדות הסטודנטים ובשיתוף משרד החוץ, לקבל מלגה וזאת תוך לקיחת חלק במאבק הסברתי נגד אנטישמיות. באמצעות הפצת מסרים חיובים ברשת האינטרנט והסרת תכנים אנטישמיים מהרשת: יכולים סטודנטים לקבל מלגה נאה, תוך שישנו יתרון לדוברי שפות.

מלגות לחיילים

בנוסף לקבלת תנאים כמו פיקדון ומענק שחרור, יכולים חיילים משוחררים לקבל מלגות לימודים וסיוע אישי שניתנים מקרנות וגופים פילנתרופיים פרטיים. זכאות המלגה נקבעת בעיקר לפי מצב סוציואקונומי, תוך קבלת מלגות על סך של 10,000 שקלים ו-3000 שקלים בשנה לסבסוד שכר דירה.

מלגות ללימודי תעודה

מי שירצה לשנות קריירה או להתקדם בעבודה, יוכל לצאת אל לימודים והכשרות מקצועיות, תוך שהדגש הינו קבלת מלגה ללימודי תעודה. כיום אפשר לקבל מלגות גם מגופים חיצוניים וקרנות פרטיות, כמו גם ממקומות תעסוקה גדולים וממוסדות הלימוד עצמם שמכשירים את אנשי מקצוע של העתיד על ידי הענקת מלגה ללימודי תעודה.

כיצד תוכלו לבחור במלגה שמתאימה לכם?

בכל הנוגע לנושא של מלגות לסטודנטים, חשוב להתייעץ כבר בזמן ההרשמה למוסד הלימוד שתבחרו ולהבין האם ישנן מלגות שמוסד זה יכול להציע לכם. במידה ולא, נסו לבדוק בין עמותות כמו גם להתייעץ עם חברים ובני משפחה לגבי עמותות וקרנות שתוכלו לפנות אליהן. בנוסף, חיפוש אינטרנטי קצר יוליד רשימה של מקורות למימון לימודים, כאשר בכך תוכלו להיות מודעים אל כלל סוגי המלגות ואודות הדרך לקבל אותן.

נגישות