Skip to content

חוזרים לקמפוס? הגיע הזמן לחזור גם לכושר

תקופת החופש מהלימודים היא תקופה יפה בה ניתן לבלות לחדש מצברים ולהגיע בכוחות מחודשים אל הלימודים לקראת התואר האקדמי הנכסף. בשביל רבים, זו גם תקופה של עבודה בה חוסכים כסף אשר ישמש במהלך כל השנה. החזרה ללימודים היא אמנם משמחת אך כוללת גם אתגרים. לא קל להתחיל ללמוד אחרי תקופה של הפסקה. לפעמים החזרה לקמפוס גם אומרת מעבר דירה או אפילו מעבר לעיר אחרת. אחד ההרגלים שיעשה את הלימודים שלכם לנעימים ופוריים יותר הוא אימון גופני. מחקרים רבים כבר מצאו קשרים חזקים בין פעילות גופנית ופעילות מוחית. פעילות גופנית לא רק שמחזקת את הגוף והמערכת החיסונית, היא גם ממריצה את הדם, מייעלת את תהליך הלימוד ושומרת על מצב רוח טוב, דבר לא פחות חשוב מכל היתר. לכבוד החזרה אל הלימודים ואל הכושר, החלטנו לראיין כמה מומחים לספורט ואימון גופני ולקבץ מהם את המלצותיהם לחזרה קלה לפעילות. הנה תמצית הדברים:

ספורט עושים בכיף

רבים מהטיפים אשר קיבלנו נגעו לכך שהדבר הכי חשוב באימון הגופני הוא שזו תהיה פעילות שכיף ונעים לעסוק בה. לעיתים קרובות זה אומר אפילו להצטייד בביגוד ונעליים איכותיות שמרגישות טוב על כף הרגל. חשוב לבחור בדגם שמוצא חן בעיניכם כי זה יעודד אתכם ויעזור לצאת ליותר אימונים. נעליים טובות צריכות ראשית כל להתאים לכם מבחינת המידות השונות. שימו לב שלסוגי נעליים שונות יש מידות רוחב שונות. מעבר לכך, צריך להתאים את סוג הנעל לספורט שתעשו. לסקוני למשל יש דגמי נעליים נפרדות לסוגים שונים של ריצה או הליכה. יש ביניהן הבדל בגמישות של הסוליה, באחיזה של הרגל ובמבנה של הנעל עצמה. יש הרבה מחשבה מאחורי נעל אשר נועדה לריצה מסוג מסוים וכדאי מאד להתייחס לזה.

מעבר להנעלה, הביגוד צריך גם הוא להתאים ולהרגיש נעים על הגוף. לא צריך להוציא הרבה כסף על ביגוד אבל כן חשוב שיהיו שלושה או ארבעה סטים שלמים איתם ניתן להתאמן. גרבי ספורט יעזרו מאד בספיגה טובה של הזיעה, תמיכה בכף הרגל והקלה על המאמץ באופן כללי. נשים יכולות להשתמש בחזיות ספורט מכותנה נושמת עם מבנה אשר מיועד להפחתת כאבים.

נקודה נוספת שתעזור לכם להנות בפעילות הספורטיבית שלכם היא בחירה נכונה של ענף הספורט עצמו. מומלץ לשלב בין ענפי ספורט שונים ולכלול לפחות אחד אשר משלב משחק או פעילות בצוותא עם אנשים אחרים.

עושים ספורט – מתמידים לצאת לאימון

בשביל שיהיה לכם יותר קל לצאת לאימון, נסו לתכנן אותו מראש. אפשר להתאמן בחוץ לפי מזג האוויר הצפוי כאשר מנצלים את הימים היפים לספורט באוויר הפתוח ואילו את ימי הגשם או החמסין לפעילות במכון כושר או מגרש סגור כמו סקווש או אפילו בריכת שחיה.

אחד הגורמים שיאפשרו לכם לצאת לאימון אפילו בימים שלא כל כך מתחשק לכם הוא החברים שלכם. חשוב לקבוע עם עוד אנשים לצאת לאימון. כך תהנו מהביחד ומהשהיה זה לצד זה. בנוסף, כאשר קבעתם אימון עם עוד אנשים, יהיה לכם קשה יותר לבטל אותו.

 

לבסוף, חשוב להציב יעדים מאתגרים אבל גם כאלו אשר ניתן להגיע אליהם. היעדים יכולים להיות משקל יעד מסוים, מרחק ריצה או זמן יעד שיש לעמוד בו לשחייה או ריצה של מרחק קבוע. יעד כזה יעזור לכם להשוות את עצמכם לאחרים וגם ייתן לכם מדד להתקדמות שלכם לאורך הזמן. זה יעודד אתכם לצאת לאימון כושר אפילו בתקופות לחוצות של מבחנים, דבר שיעזור בסופו של דבר גם להצלחה האקדמית שלכם!

נגישות