Skip to content

טיפים לקראת התואר הראשון

ההרשמה לתואר הראשון גורמת ללא מעט רגשות ותחושות, כשמצד אחד ישנה התרגשות גדולה, ומצד שני חששות לקראת תקופה עמוסה ומאתגרת. אם אתם עתידים להתחיל תואר ראשון בקרוב, וודאי תמצאו לא מעט ערך במאמר הבא, משום שריכזנו בעבורכם כמה טיפים יעילים שיסייעו לכם לצלוח את התהליך.

להצטייד באופן מושכל

לקראת התואר הראשון תצטרכו להצטייד בשלל פריטים שיסייעו לכם ללמוד, כשבין היתר חשוב שיהיה לכם לפטופ איכותי, תיק ללפטופ, כרטיסי זיכרון וציוד משרדי. התואר הראשון עולה לא מעט כסף, וכדי שתוכלו למזער נזקים, כדאי לברר על אודות הפריטים הללו ברחבי הרשת כשההמלצה הרווחת היא לרכוש אותם באתר איביי, בו ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים במחירים זולים במיוחד.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שלא בהכרח תצטרכו מלאי נרחב של ציוד. רכשו בתחילה כמות קטנה, ורק במידת הצורך, תוכלו להזמין פריטים נוספים. אם אתם יודעים שאתם מעדיפים לסכם את השיעורים בלפטופ ולא בכתב יד, כמובן שרצוי לרכוש מעט מחברות וכלי כתיבה. השקיעו במחשב נייד טוב ואיכותי כי הוא ישמש אתכם לכל אורך התואר.

היום הראשון מאתגר עבור כולם

היום הראשון לתואר הוא לא פשוט בעבור כל הסטודנטים. אף אחד לא מגיע עם חברים (למעט בודדים), ולכן כולם מרגישים חדשים וצריכים לפתח מערכות יחסים חברתיות. אז מה הטיפ? אל תתביישו. שבו ליד אנשים שמעניינים אתכם, והתחילו שיחות עם כל מי שרק נראה מעט אבוד. הפגינו ביטחון והתחילו להכיר חברים, כך תוך שבוע-שבועיים תוכלו לגבש לעצמכם סביבה חברתית בלימודים.

אל תוותרו על עבודה

בין אם ההורים מסייעים לכם לממן את התואר ובין אתם עושים זאת בכוחות עצמכם, אל תוותרו על עבודה במהלך התקופה הזו מכמה סיבות:

  1. אפשרות להתאוורר מהלימודים ומהסביבה הלימודית.
  2. תשלומי ביטוח לאומי (המעסיק ישלם בעבורכם גם אם תעבדו רק יום אחד בחודש. לעומת זאת, אם לא תעבדו תיאלצו לשלם לביטוח לאומי כ- 150 שקלים מידי חודש).
  3. פרנסה ומימון החיים הסטודנטיאליים.

טיפים לקראת התואר הראשון

הכירו את האויב

אז לא, אנחנו לא מתכוונים לומר שהמרצה הוא האויב, אבל מה שכן, כדאי להכיר את המרצים לעומק לפני שמתחילים להבריז משיעורים או לאחר בהגשת עבודה. אתם לא באמת יודעים כיצד המרצים יגיבו, ולכן מוטב להכיר אותם לפני שתעשו משהו שעלול לפגוע בהתקדמות שלכם בתואר.

הכירו את תקנון האקדמיה

ידעתם שבחלק מהמקומות מותר לכם להיעדר משיעור 3 פעמים בסמסטר? ידעתם שישנם מוסדות אקדמאיים שלא מאפשרים היעדרות כלל? הכירו את תקנון האקדמיה באופן המיטבי, כך תוכלו לדעת כיצד להתנהל ומה לעשות במקרה שבו אתם לא יכולים להגיע לשיעור.

תביאו אוכל מהבית

נכון, באקדמיה יש קפיטריה, ולפעמים גם זכיינים של מסעדות, אבל כמות ההוצאות שלכם תהיה גדולה במיוחד אם תרכשו ארוחת צהריים מידי יום. מה עושים? מביאים אוכל מהבית! כמעט בכל המוסדות יש מיקרוגל לשימוש הסטודנטים, כך שתוכלו להכין מאכלים אהובים, ולאחסן אותם בקופסאות קשיחות ועמידות.

 

תואר ראשון עשוי להיות מאתגר, אבל אין ספק שתוכלו לצלוח את התקופה ולסיים את התואר על הצד הטוב ביותר. בהצלחה!

קראו גם את הכתבה שלנו בנושא: מלגות ייחודיות לסטודנטים

נגישות