Skip to content

לימודי אונליין: כל מה שצריך כדי לצלוח את תקופת הלימודים

בין זה משבר הקורונה שהביא אתכם ללמוד מהבית ובין אם מדובר באופי הלימודים שלכם בלי קשר – כשאתם לומדים לימודי תעודה או לימודים אקדמיים מרחוק, אתם חייבים לעשות את זה כמו שצריך על מנת לעבור את זה על הצד הטוב ביותר. הכנה ללימודים רגילים היא די מוכרת לכולם ובדרך כלל אין צורך להסביר איך מתכוננים אליהם, אך כאשר מדובר בלימודים מקוונים אונליין, זה בהחלט מצריך הכנה מסוימת מראש והמציאות מראה שלא כל הסטודנטים יודעים איך לעשות את זה. על כן, הכנו מדריך קצר עם הדגשים שכדאי לשים אליהם לב על מנת שתוכלו ללמוד אונליין בצורה טובה ויעילה. בהצלחה!

אינטרנט איכותי

בואו נתחיל בדבר הטכני הבסיסי ביותר שאנו חייבים לדאוג לו לקראת לימודים אונליין וזהו החיבור שלנו לאינטרנט. חשוב לזכור תמיד שאינטרנט חלש ולא יציב יפגע לכם בחוויה הלמידה במינימום ואפילו יכול לפגוע בהישגים הלימודיים שלכם ולכן אתם חייבים למצוא מראש ספק טוב. ספק אינטרנט itc למשל, הוא כזה המציע חבילות גלישה רבות בהתאם לצרכים של כל סטודנט, עובד על תשתיות האינטרנט החדישות והמתקדמות ביותר בישראל ומאפשר תפעול מהיר של תקלות ובעיות דרך שירות לקוחות זמין ואדיב. כאשר אתם בוחרים בספק כזה אתם יכולים להיות שקטים ורגועים שהשיעורים יעברו בצורה טובה ושלא תכשלו בגלל עניין טכניים פעוטים לכאורה כמו החיבור לאינטרנט.

חלל עבודה ראוי

אם הלמידה שלכם היא באופן מקוון היא עניין זמני כנראה שאין צורך להכין חלל עבודה ייעודי, אבל ככל שמדובר בהרגל ובדבר שחוזר על עצמו, אתם חייבים לדאוג לעצמכם לפינה טובה ונעימה לעבודה. אם יש לכם חדר פנוי, שווה לשים בו שולחן עבודה נוח, כיסא המותאם ללמידה ותאורה טובה כך שהעיניים שלכם לא יתאמצו יתר על המידה. כמו כן, במידה והחדר מרוחק מהראוטר ואין בו חיבור קווי לאינטרנט, שווה לבחון אפשרות רכישה של רכיב ייחודי המגביר את האות של ה-WIFI בבית. אגב, ספק itc מאפשר לכם לרכוש חיבור כזה ובעת החיבור תוכלו לציין זאת על מנת לדאוג לעניין הזה מראש.

שגרת לימודים קבועה

אם לימודי האונליין שלכם כוללים שיעורים ופגישות אם גורמים נוספים זה יקל בעניין הזה, אבל אם אתם אילו שאחראים על הלו"ז צריך לזכור שממש קל להתפתות ולעשות דברים אחרים במקום. לכן, ההמלצה שלנו היא לכתוב לו"ז למידה שבועי הכולל את כל המשימות שלכם מדי יום, היעדים אליהם אתם מעוניינים להגיע וכמובן הפסקות התרעננות, שתייה ואוכל. יכול להיות מאד שתחרגו במעט מלוח הזמנים הזה בנקודות שונות, אבל עדיין הוא יסדר לכם ככל הנראה את היום וייעל את הלמידה.

אקססוריז מתאים

התחברתם לספק איכותי כמו itc ואפילו ארגנתם חדר למידה מרשים, האם זה מסתכם בזה? ובכן, יש עוד דבר אחד ששווה לעשות והוא לרכוש אקססוריז שיקלו עליכם את הלמידה. כך למשל ניתן לרכוש כרית מיוחדת ללפטופ שתוכלו להניח על הברכיים וללמוד על הספה או בחצר בכל פעם שבא לכם לשנות אווירה. דוגמא נוספת זה סט אוזניות איכותי שיאפשר לכם לשמוע היטב את השיעורים ולא יפריע לשאר דיירי הבית.

שימו לב שברגע שתרכשו את הדברים הללו, תצרו לעצמכם סביבת לימודים פורה ונעימה וכמובן תדאגו לחיבור אינטרנט איכותי שהוא חיוני מעין כמוהו, ככל הנראה תצליחו ללמוד כראוי מהבית ולהפיק יותר מהלמידה שלכם. מאחלים לימודים מוצלחים ופורים לכל התלמידים.

נגישות