Skip to content

התמחות בפריוריטי בענן – כל המידע לסטודנט

מציאת הכיוון המקצועי בחיים, איננה דבר קל. מחד, ישנם לימודים שחלקם ממושכים למדי. מאידך, ישנן המשרות לסוגיהן הרבים. הלימודים לא תמיד מאפשרים מייד בסופם להתפרנס מאותו תחום או למצוא עבודה מיידית. רבים גם לא מעוניינים לבסוף לעבוד בתחום אותו הם למדו, מסיבות שונות. כך שמול סטודנטים עומדת דרך לא קצרה ולא פשוטה לפרנסה. אך יש אלטרנטיבות מעניינות! אחת מהן, היא לעבור התמחות מהירה יחסית בתחום מקצועי ספציפי ומבוקש, דוגמת פריוריטי בענן.

פריוריטי בענן – תחום מבוקש

פריוריטי בענן הוא נושא נחוץ מאוד בעסקים ואנשי מקצוע אשר מתמחים בו מבוקשים מאוד. בהתאם לכך, הם נהנים מהיצע משרות רחב ומשכר טוב. יש חברות אשר מתמחות בכך ובמתן שרות לנושא זה. תוכלו לקרוא על יישום התוכנה באתר הזה, אשר שייך לחברת gns. זו היא חברה מקצועית בתחום הפריוריטי בענן, ממנה תוכלו ללמוד על נחיצות וחשיבות הנושא.

במה מדובר?

פריוריטי היא תוכנת ERP (Enterprise Resource Planning) בולטת ומבוססת מאוד בעסקים בישראל. ERP היא מערכת מידע מרכזית לעסקים, אשר משלבת ומרכזת תהליכי עבודה ומידע. המערכת נוגעת כמעט בכל תחום בעסק ובוודאי בנושאי הליבה העסקיים. תודות לכך, היא מאפשרת לייעל את הפעילות העסקית ולחסוך במשאבים. תוכנה זו מוצעת גם כשרות ענן. שימוש בפריוריטי בענן, פירושו שהיא לא מותקנת על שרת פיזי שנמצא בתוך העסק ובבעלותו, אלא על שרת מרוחק, אשר שוכרים גישה אליו. שרת זה ממוקם אצל ספק השרות, אשר גם מנהל אותו עבור הלקוח. יש לגישת הענן יתרונות רבים. ראשית, ERP היא מערכת כבדה יחסית. אז במקום להוציא סכום גדול על רכישת חומרה ותוכנה להתקנה פנימית שלה ועל העסקת עובדים בתוך העסק שינהלו זאת, פריוריטי בענן מאפשרת לקבל כל זאת בשכירות חודשית. כך, התשלום קטן ונוח יותר ונהנים מהמומחיות של הספק החיצוני, גם בתחום ה-ERP, גם לתחזוקת השרתים שמאחורי הקלעים וגם בהיבטים משלימים כמו אבטחה.

התמחות בפריוריטי בענן - כל המידע לסטודנט

כיצד נכנסים לתחום?

מי שלא בעל רקע אקדמי או הכשרה אחרת בתחום ההייטק (וחשוב לציין כי העבודה בהייטק היא אחת מהעבודות המבוקשות בישראל), יכול להגיע לתחום זה גם באמצעות לימודים מסוג הסבה להייטק. יותר ממוקד מכך, יהיה מצב שבו עוברים הכשרה שמתמקדת בעולם ה-ERP. ספציפית לגבי פריוריטי בענן, מדובר על נושא נקודתי במיוחד – התמחות במערכת אחת, בולטת בתחומה. ניתן להשתלב בנישה זו, דרך הכשרות שמתמקדות במיוחד בה. הדבר משמעותי מאוד, מאחר שיש מבחינת מעסיקים הבדל מהותי, בין מי שלמד לימודים כלליים בתחום המחשוב, לבין מי שלמד ממש את העבודה שרלוונטית למשרה שהם רוצים לאייש. במקרה זה, משרות בנושא פריוריטי. אדם בעל רקע מעשי כזה, יוכל להתחיל לעבוד מיידית, עם מינימום הדרכה נוספת ולתרום לעסק כבר מיומו הראשון בתפקיד. לשם כך, יש צורך בלימודים מקצועיים, אשר משלבים הדרכה תיאורטית על ERP, היכרות עם פריוריטי והתנסות מעשית בעבודה איתה. זה הוא מסלול מעשי הרבה יותר מלימודים אקדמאיים רגילים. הוא יהיה גם קצר יותר – לא ידרוש מכם השקעה יקרה וממושכת בהשגת עוד תואר. לאחר הכשרה כזו, תוכלו להשתלב בעבודה בתחום במהירות. העבודה שנדרשת, היא קודם כל הטמעת מערכות פריוריטי, בעסקים שמתחילים לעבוד איתן. כאשר מכירים היטב את העסק בו המערכת מוטמעת, ניתן לבצע התאמות רבות שלה, לצרכים הספציפיים של העסק ולתהליכי העבודה המיוחדים שלו. בכך מביאים למכסימום, את התועלת הפוטנציאלית העצומה של ERP לעסקים.

לסיכום

לסטודנטים (ולא רק), מומלץ להכיר אפשרות מעניינת ושימושית זו, אשר משלבת את הטכני עם העסקי – התמחות בפריוריטי בענן.

נגישות